Pearl Abyss, daha önce 2022 Heidel Şöleni’nde açıklanan Black Desert’ın yeni içeriği Abyss One: Magnus’u, yanında birçok ek geliştirme ile yayınladığını duyurdu. Böylece yeni Sonbahar Sezonu bazı özel avantajlar ve ödüller ile birlikte hem oyuna yeni katılan hem de eski Maceracıları karşılamaya başladı.

Magnus, Black Desert dünyasıyla aynı evrende yer alan bir başka dünyadır. Magnus’ta Maceracılar, Wuju adlı Magnus idarecisi ile karşılaşıp tanışacaklar ve ondan bu yeni dünyanın garipliklerini araştıracakları görevler alacaklar.

Abyss One: Magnus, Black Desert Türkiye&MENA’da Yayınlandı

Magnus her birinde Maceracıların deneyebilecekleri, keşfedebilecekleri, tamamlayabilecekleri görevlerin olduğu birçok eşsiz ve farklı hikâye bulunan farklı abisler sunuyor. Magnus’a özel ekipmanlarını kuşanan Maceracıların, iç güdüleri ve yaratıcı zekalarına güvenerek bu bölgelerdeki birçok engeli aşmaları gerekecek.

Magnus’un ana görevlerini tamamlayan oyuncular heyecan verici ödüllere ve ek avantajlara sahip olacaklar. İlk olarak bir PEN (V) Savunma Teçhizatı, bu görevler tamamlandığında seçilebiliyor olacak. Oyuna yeni başlayan Maceracıların da Black Desert’taki yolculuklarının hemen başında büyük bir avantaj kazanmaları için bu fırsatı mutlaka yakalamaları tavsiye ediliyor.

Abyss One: Magnus, Black Desert Türkiye&MENA’da Yayınlandı

İkinci olarak, her bir abis tamamlandığında, Maceracılar Magnus’un içinde önemli şehirleri birbirine bağlayan damarları kullanarak bu noktalar arasında seyahat edebilmeye başlayacaklar. Böylelikle Maceracılar daha önceden ziyaret ettikleri şehirlerin tüm depolarına erişebilecek ve bölgeler arasında eşya transferi yapabilecekler.

Son olarak, her sınıf için bir adet olmak üzere yeni bir “Abis Mirası” becerisi öğrenilebilecek. Bu yeni beceri Magnus’un ana görevleri tamamlandıktan sonra elde edilen bir Gizli Kitap kullanılarak öğrenilebilecek.

Abyss One: Magnus, Black Desert Türkiye&MENA’da Yayınlandı

Abyss One: Magnus – Geliştirici Yorumu videosunu buradan, Abyss One: Magnus Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey videosunu ise buradan izleyebilirsiniz.

Sınıf dengelemesi ve beceri puanı ayarlamaları gibi Heidel Şöleni’nde duyurulan birçok iyileştirme de gerçekleştirildi. Elvia Diyarı bölgesi de artık sunucu değiştirmeye gerek kalmadan herhangi bir yerden erişilebilecek şekilde yeniden konumlandırıldı.

Abyss One: Magnus, Black Desert Türkiye&MENA’da Yayınlandı

Yeni Sonbahar Sezonu başladı ve 7 Aralık tarihine kadar devam edecek. Bu yeni sezon EXP bufflarına ek olarak, Yaşam EXP buffları ve Toplama ganimetlerinin artışı gibi Yaşam içeriği avantajları da sunuyor. Maceracılar aynı zamanda uygun Toplama aletleri kullanarak, Tuvala Ekipmanı yükseltme materyalleri de edinebilecekler.