teknofark-app-annie-ve-crazylabsin-hyper-casual-gelistirici-yarismasi-300-bin-dolar-dagitiyor

Geliştiriciler, 60 günlük ücretsiz App Annie Intelligence deneme sürümü ve minimum 300 bin dolar kazanmak için oyun fikirlerini test etmeye davet ediliyor.

17 Ağustos 2021: Hyper-casual mobil oyun geliştiricileri, App Annie ve CrazyLabs tarafından sunulan yeni bir yarışmada en az 300.000 dolar kazanma şansı elde edecek. Challenge, geliştiricileri hyper-casual oyunlarını CLIK Dashboard (CrazyLabs’ın test ve kullanım izleme için self servis platformu) üzerinde test etmeye davet ediyor.

CrazyLabs, yayınlanan ilk oyun için minimum 300.000 dolar ve yayınlanan diğer her oyun için minimum 200.000 dolar garanti bir ödül sunacak.

Bu arada, CPI testini geçen her oyun aşağıdaki para ödüllerini kazanacak:

  • CPI ⩽$0.15 ise 20.000 dolar
  • CPI ⩽$0.25 ise 10.000 dolar
  • CPI ⩽$0.30 ise 3.000 dolar

Stüdyolar, sundukları çeşitli oyunlarla hem garanti hem de CPI ödüllerini birden çok kez kazanabilirler. Yani istedikleri kadar oyunla yarışmaya katılabilirler. Yarışmayı kazananlar ayrıca bir dizi ücretsiz App Annie hizmetinin de keyfini çıkaracaklar.

CrazyLabs’ın CPI testini geçen ilk 40 stüdyo, App Annie Standard Intelligence ve Game IQ’nun 60 günlük ücretsiz sürümünü kazanacak. Bu arada, her stüdyonun CLIK Dashboard’da bir oyuna girip test etmesi de mümkün. Tüm katılımcılar, hyper-casual bir e-kitap olan (trendler, demografi, mekanikler ve daha fazlası hakkında derinlemesine veriler içeriyor) App Annie Standard Intelligence Lite’ın 60 günlük ücretsiz deneme sürümüne ve içgörüler, analizler ve değerli bilgilerle dolu bir web seminerine erişebilir.

Yarışma başvuruları başladı. Mobil oyun geliştiricileri şimdi başvurmaya davet ediliyor.

“Hyper-casual oyun indirmeleri, 2021’in ilk yarısında yıldan yıla %15 arttı ve inanılmaz derecede popüler olmaya devam etmekle beraber en iyi oyun listelerini de domine ediyor. Tüketiciler bu hızla büyüyen ve gelişen tür aracılığıyla mobil oyunları keşfetmeye devam ettikçe, geliştiriciler ve yayıncılar için oyunlarda hangi özelliklerin, mekaniklerin ve para kazanma stratejilerinin pazarda ilgi gördüğünü analiz etmek ve belirlemek için zor olabilir. Game IQ aracımız, müşterilerimizin türleri ve alt türleri kolayca karşılaştırmasını sağladığımız için bu analizi büyük ölçüde basitleştiriyor. Artık, hit oyunları benzersiz yapan şeyin ne olduğunu görmek ve buna göre hareket etmek çok daha kolay!”

 – Junde Yu, Oyun Genel Müdürü, App Annie. 

CrazyLabs’ın Yayıncılık ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Omri Henkin şunları söyledi: “1 numaralı hyper-casual oyunlar geliştirmek, yalnızca yeni trendleri tespit edebilmek ve yenilikçi fikirler üretebilmek değil, aynı zamanda veri ve deneyimden de büyük ölçüde etkileniyor, çabalarınızı nereye odaklayacağınızı ve oyununuzu nasıl daha oynanabilir hale getireceğinizi bilmek demektir. Yayıncılar olarak, stüdyolarımıza gelecekteki bir hit geliştirmek için ihtiyaç duydukları tüm verileri ve araçları sağlamayı amaçlıyoruz ve App Annie ile güçlerimizi birleştirmek ve onlara hyper-casual pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunmaktan gurur duyuyoruz.”

~~~

App Annie Hakkında

App Annie, sektörün en güvenilir mobil veri ve analiz platformudur. App Annie’nin misyonu, müşterilerin kazanan mobil deneyimler oluşturmasına ve mükemmelliğe ulaşmasına yardımcı olmaktır. 2010 yılında kurulan şirket, ilk mobil pazar veri çözümünü piyasaya sürdü. 2020’de App Annie, bir reklam analitiği çözümü olan App Annie Ascend’i piyasaya sunarak, kendi alanında kritik iş kararlarını desteklemek için piyasa verilerinin ve şirketlerin kendi verilerinin yan yana görünümünü sunan ilk şirket oldu. Bu çözümler birlikte, endüstrinin en eksiksiz mobil performans platformunu oluşturur.

CrazyLabs Hakkında

CrazyLabs, dünyanın en iyi 3 hyper-casual geliştiricisi ve yayıncısından biridir ve “Phone Case DIY”, “Acrylic Nails”,”Tie Dye”, “ASMR Slicing” ve “Soap Cutting” gibi oyunlarını içeren portföyünde toplamda 4,5 milyar indirmeye sahiptir. CrazyLabs’ın İsrail, Çin, Makedonya, Almanya ve Ukrayna’da ofisleri ve Hindistan, Türkiye, Sırbistan, İsrail ve Güney Afrika’da hyper-casual oyun merkezleri bulunmaktadır.