teknofark-coda-viral-oyun-fikrinize-10-bin-dolara-kadar-kazanma-sansi-veriyor

Mobil oyun yayınlama platformu Coda, son etkinliğiyle birlikte mobil oyun fikirlerine 10 bin dolara kadar ödül veriyor. Viral Concept Challenge ismiyle duyurulan bu etkinlikte, katılımcıların sosyal medyada viral olan bir fikirden hareketle mobil oyun fikri ortaya atmaları gerekiyor.

Viral Concept Challenge Nasıl İşliyor?

Viral Concept Challenge’da katılımcılardan sosyal medyada viral olan bir trend’i bulmaları ve ona referans göstererek ayrıntılı bir oyun tanımı yapmaları bekleniyor.

Oyun fikrinizi gönderdikten sonra Coda ekibi fikrinizi inceliyor ve oyununuzun seçilmesi durumunda hem oyununuzu yapmak hem de test etmek için bin dolarlık ödülü kazanıyorsunuz.

Oyununuz teste alınıyor ve bu testin sonuçları sizinle şeffaf bir şekilde paylaşılıyor. Testin ardından oyununuz Coda’nın kriterlerine uygun bulunursa hemen 10 bin dolarlık ödül ve yayıncılık sözleşmesi kazanıyorsunuz. Yarışmaya buradan başurabilirsiniz.

coda-viral-oyun-fikrinize-10-bin-dolara-kadar-kazanma-sansi-veriyorSosyal Medya Trend’leri Mobil Oyunları da Etkiliyor

Sosyal medya her geçen gün yeni trend’leri ve bu trend’lere uygun yeni öğeler ile hızlı değişen bir gündeme sahip. Hal böyle olunca başta hyper-casual olmak üzere birçok oyun kategorisi de sosyal medya trend’lerinden faydalanıyor. Coda’nın bu etkinliği, sosyal medya trend’lerinden bir oyun çıkaran ve bu oyunu kendi alanında viral yapabilecek geliştiricilere ulaşmayı hedefliyor.

Geliştiriciler bu etkinlikte henüz fikir aşamasında 1,000 dolar ile ödüllendirilirken, oyunun Coda kriterlerine uygun bulunması durumunda 10,000 dolarlık ödülün sahibi oluyorlar. Etkinlik bunun yanı sıra yayıncı sözleşmesi ödülüyle de geliştiricilerin Coda ile çalışmasına da ilk adımı atacak diyebiliriz.