teknofark-crazyhubs-istanbulda-bahcesehir-universitesi-oyun-laboratuvari-bug-lab-egitimleri-basladi

CrazyLabs’in hyper-casual oyun hızlandırıcı merkezlerinden biri olan CrazyHubs İstanbul’un 2.5 Milyon TL yatırım ile açılmasının ardından ekiplere verilecek olan eğitimler ve eğitimlerin detayları açıklandı.

Oyun Geliştirme, Oyun Tasarımı ve Oyunlaştırma Eğitimleri

CrazyLabs’in kendi hazırladığı eğitim programına ek olarak Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı BUG LAG tarafından verilecek eğitimler arasında Unity ile İleri Seviye Oyun Geliştirme, Oyun Endüstrisi ve İş Geliştirme (Oyunder’den Tansu Kendirli’nin önderliğinde verilecek), Oyuncu Deneyimi ve Oyunlaştırma, Oyun Tasarımı, Oyunlarda Role-Playing bulunuyor. 

CrazyHubs İstanbul’a seçilen ekipler, CrazyLabs mentorluğunda aldıkları eğitimlerin yanı sıra, Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı BUG LAB eğitimleri ile bilgi seviyelerini ikiye katlayacak.

crazyhubs-istanbulda-bahcesehir-universitesi-oyun-laboratuvari-bug-lab-egitimleri-basladi

3 aylık süreçte sağlanacak eğitim, ofis ve finansal destek sonrasında programı başarıyla tamamlayan ekiplere CrazyLabs tarafından profesyonel yayıncılık sözleşmesi teklifi sunulacak. Yayıncılık sözleşmesi teklifinin ekiplerin göstereceği başarıyla orantılı olarak yıllık 1 milyon TL’ye kadar varabileceğini belirten CrazyLabs, aynı zamanda bu yatırım ile ekiplerin stüdyolaşma süreçlerine de destek olacak. 

Oyun Sektörüne Hazırlayacak Eğitimler

BUG Lab Kurucu Direktörü Dr. Güven Çatak konuyla ilgili şunları söyledi: “Oyun sektörüne adım atabilmek ve adapte olabilmek için eğitim artık çok önemli. Sadece prodüksiyona değil iş geliştirmeden pazarlamaya kadar birçok alana hakim olmak ve vizyon kazanmak oldukça kritik, hele içinde bulunduğumuz büyük yarışı düşünürsek. Bu anlamda CrazyLabs, İstanbul hub’ı için halihazırda çok iyi bir eğitim programı kurgulamıştı. Biz de bu program kapsamında BUG Lab olarak Unity, Oyun Tasarımı ve Oyunlaştırma gibi konularda vereceğimiz çok disiplinli eğitim modülleri ile katılımcılara oyun tasarımına yönelik farklı perspektifler kazandırmayı ve böylece trendleri öngörebilmelerini hedefliyoruz.

CrazyHubs İstanbul’un birinci dönem süreci Eylül itibariyle sona erecek ve  ikinci dönem başvuru süreci ise yaz sonu itibariyle https://www.crazylabs.com/crazyhubs/turkey/ adresinden başlayacak.