EVOS Legends, MLBB Dünya Şampiyonası 2019 (M1)’un Galibi Oldu
EVOS Legends, MLBB Dünya Şampiyonası 2019 (M1)’un Galibi Oldu

Çok oyunculu online mobil MOBA oyunu Mobile Legends: Bang Bang hayranları için aksiyon dolu bir hafta oldu. Shanghai Moonton Teknoloji ile ilk kez dünya şampiyonasına ev sahipliği yapıyor; MLBB Dünya Şampiyonası 2019 (M1).

M1 olarak bilinen turnuva, toplam 250,000 dolar değerinde para ödülü havuzuna sahipti. M1, Mobile Legends: Bang Bang Profesyonel Ligi’nden davet edilen 8 takım ve küresel M1 elemelerinde seçilen 8 takım ile toplam 16 MLBB takımına ev sahipliği yaptı. 11-14 Kasım 2019 tarihindeki son grup elemelerinde gerçekleşen inanılmaz mücadelelerden sağ çıkan en iyi 8 takım, 15 – 17 Kasım 2019 tarihinde Axiata Arena, Kuala Lumpur, Malezya’da düzenlenen Playoff karşılaşmalarının büyük sahnesinde mücadeleye devam etti.

Grup Aşamalarından Playoff’lara yükselen 8 takım ise Rex Regum Qeon (RRQ) (Endonezya), EVOS Legends (Endonezya), VEC Fantasy Main (Vietnam), Burmese Ghouls (Myanmar), Axis Esports (Malezya), Todak (Malezya), Sunsparks (Filipinler) ve 10second Gaming + (Japonya) oldu.

EVOS Legends, PRQ’ya karşı 4-3 skor alarak ilk MLBB Dünya Şampiyonu oldu. Turnuvanın ödül havuzundan 80.000 bin dolar ve şampiyonluk ünvanıyla birlikte evine döndü.

M1 Dünya Şampiyonası Fikstürü
M1 Dünya Şampiyonası Fikstürü

Shanghai Moonton Teknoloji’nin CEO’su Justin Yuan, “Amacımız MLBB ve espor tutkusu olan bireyleri M1 aracılığıyla bir araya getirmekti. Hayalleri için ellerinden gelenin en iyisini yapan profesyonel oyuncularımızın büyük çabalarına ve antremanlarına tanık olduk. Herkesi sevdiğimiz şeyler için değerler yaratmaya ve hayallerimizi daha da gerçekleştirmeye teşvik etmek istiyoruz. “Tüm espor sektörünün gelişmesi için M1 ile elimizden geldiğince yardım etmek istiyoruz,” dedi.

Malezya Gençlik ve Spor Bakanı YB Tuan Syed Saddiq, onur konuğu olarak büyük finallerdeki etkinliği desteklemek için M1’e katıldı. Tanınmış yerel Malezyalı grup K-Clique, turnuvanın ikinci günü boyunca çarpıcı bir performans sergiledi. Büyük final günü boyunca M1’deki cosplay sanatçıları tarafından muhteşem cosplay performansları gerçekleştirildi. En büyük ilgiyi çeken etkinlik şanslı çekiliş oldu, 144.000 dolar değerindeki 18.000 ürün 3 gün süren etkinliğin şanslı katılımcılarına verildi.

M1, Shanghai Moonton Technology Co. Ltd. tarafından U Mobile ve canlı yayın platformu YouTube Gaming partnerliğiyle organize edilmektedir. Tüm M1 Maç detaylarını https://www.facebook.com/mobilelegendsgame/ adresinde bulabilirsiniz.

Dünya Şampiyonası sona ermesiyle MLBB, 2019 Güneydoğu Asya Oyunları’nın ilk espor altın madalyasını sunarak daha da yükselmeye devam ediyor. Otuzuncusu düzenlenecek Güneydoğu Asya Oyunları’na bu sene Filipinler ev sahipliği yapacak, 30 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek, espor madalya etkinlikleri ise 5-10 Aralık tarihleri boyunca sürecek. Bu sene espor, Güneydoğu Asya Oyunları’nda ilk kez madalya dalı olarak kendini gösterecek.