Facebook, kullanıcı profillerinde yer alan “Hobiler” listelerini kaldırıyor.

Facebook, profil görüntüleme seçeneklerini düzenlemek amacıyla 13 Aralık itibariyle kullanıcı profillerindeki “Hobiler” listelerini kaldırıyor. Kaldırılmadan önce liste verilerinizi indirmenize de olanak sağlanıyor.

“Bir dakika” dediğinizi duyar gibiyim, “Facebook profilimize hobiler ekleyebiliyor muyduk?”

Evet, ekleyebilirsiniz. Facebook bu bilgiyi diğer sayfalar ve aynı hobilerle ilgili ya da ilgilenen kişilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için kullanabiliyor. Fakat artık sunulan bu özellik, uygulamadan kaldırılacağı için kullanılamayacak.

Facebook Hobiler Bölümünü Kaldırıyor

Meta bu özelliği şu şekilde tanıtıyordu:

“Kendinizi ifade etmek ve benzer ilgi alanlarını paylaşan arkadaşlar bulmak için Facebook profilinize hobiler ekleyebilirsiniz. Seçtiğiniz hobiler her zaman herkese açıktır ve istediğiniz kadar hobi ekleyebilirsiniz.”

Bu özellik size aralarından seçim yapabileceğiniz bir hobi listesi sunuyordu.

Bu özellik size aralarından seçim yapabileceğiniz önceden belirlenmiş bir hobi listesi sunuyordu. Liste haricinde olan bir hobiniz varsa istediğiniz şekilde de ekleyebiliyordunuz.

Facebook Hobiler Bölümünü Kaldırıyor

Facebook’ta yer alan bu seçenek 2019’da eklendi. Ancak görünüyor ki çoğu insan bu özelliği hiç kullanmadı ve muhtemelen varlığından da haberdar değildi. Kullanıcılara sunulan bu özellik, kullanımının az olması sebebiyle de artık uygulamadan kaldırılıyor.

Daha önceden profilinize bir hobi listesi yüklediyseniz ve ilgili verileri indirmek istiyorsanız (neyle ilgilendiğinizi unutmanız ihtimaline karşı), gecikmeden önce bu işlemi yapmalısınız çünkü sadece birkaç hafta daha hobi listeniz görünmeye devam edecek. Ardından sonsuza kadar kaldırılmış olacak.