Instagram Artık Reels Videolarını İndirmeye Olanak Sağlayacak

Instagram Artık Reels Videolarını İndirmeye Olanak Sağlayacak! Artık Instagram Reels videolarını indirebileceksiniz.

Instagram, ilk olarak Haziran ayında ABD’li kullanıcılara sunduğu herkese açık Reels videolarını artık tüm kullanıcıların indirebileceğini duyurdu.

Yukarıdaki görselde görebileceğiniz gibi bir içerik oluşturucu paylaştığı Reels videosunun indirilmesini etkinleştirmişse, “Paylaş” ekranında yeni bir “İndir” seçeneği göreceksiniz.

Instagram Artık Reels Videolarını İndirmeye Olanak Sağlayacak

Herkese açık olarak yayınlanan Reels videoları varsayılan olarak indirilebilir olacak. Başka bir içerik üreticisinin indirilen videosunda, Instagram logosu ve içerik oluşturucunun etiketi yer alacak. Eğer insanların paylaşımlarınızı kopyalamamasını tercih ederseniz bu özelliği kapatabilirsiniz.

Bu özelliği kapatmak isterseniz şu adımları uygulamanız gerekiyor:

  • Bu özelliği kapatmak için profilinize gidin ve sağ üst köşedeki menüyü seçin.
  • Ayarlar ve Gizlilik altında Gizlilik’i seçin.
  • Ardından Reels ve Remiksler’e basın. “İnsanların Reels’lerinizi indirmesine izin ver” seçeneğinin tikini kaldırın.

Bahsedilen seçeneğin tikini kaldırdığınızda özelliği kapatmış olacaksınız. Bu özelliği kapatmanızla birlikte artık insanlar videolarınızı indiremez.

Duyurulan bu özelliğin, paylaşılan videoların etkileşimini kolaylaştırması ve Reels içerik üreticilerinin daha fazla kitleye ulaşma potansiyelini artırması bekleniyor.

Instagram Artık Reels Videolarını İndirmeye Olanak Sağlayacak

Instagram’ın ayrıca, kullanıcıların DM’lerdeki notlara ses, fotoğraf, video, gif ve çıkartma kullanarak tepki verilebilmesine ve yanıtlamasına olanak tanıyacak yeni bir özelliği test ettiği bildirildi.

Instagram Artık Reels Videolarını İndirmeye Olanak Sağlayacak! Instagram şefi Adam Mosseri, herkese açık Reelleri indirme seçeneğinin bugünden itibaren tüm kullanıcılara sunulacağını söyledi. Uygulamanızı güncelleyerek bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.