Instagram Yeni İçerik Oluşturma Araçları Kullanıma Sunuyor

Instagram Yeni İçerik Oluşturma Araçları Kullanıma Sunuyor! Tatil sezonu hızla yaklaşırken Meta, insanları tatil boyunca uygulamalarında mümkün olduğunca çok gönderi paylaşmaya teşvik etmek umuduyla içerik oluşturucuları için elinden geldiğince çok güncelleme yayınlıyor.

Bugün Meta, Reels ve Hikayeler başta olmak üzere Instagram içerik oluşturucuları için yeni filtreler, güncellenmiş ses öğeleri, geliştirilmiş taslaklar ve daha fazlasını içeren bir dizi yeni güncellemeyi tanıttı.

İlk olarak Meta, yaratımlarınız için yeni metin yazı tipleri ve stillerinin yanı sıra aralarından seçim yapabileceğiniz yeni İngilizce metinden sese sesler ekliyor.

Instagram Yeni İçerik Oluşturma Araçları Kullanıma Sunuyor

Metin okuma başlı başına bir trend haline geldi ve bu yeni ses seçenekleri şüphesiz ilgi uyandıracak, alternatif metin yazı tipleri de yaratıcı sunum seçeneklerinizi genişletecek.

Meta ayrıca Meta’nın GIF “Clip Hub” aracılığıyla Reels’e sesli klipler ekleme kapasitesini de test ediyor.

Instagram Yeni İçerik Oluşturma Araçları Kullanıma Sunuyor

Bu, popüler meme’leri kendi fotoğraflarınıza ve videolarınıza eklemenizi sağlayarak başka bir ilgi çekici oluşturma seçeneği sunacak.

Meta ayrıca taslak sürecini de güncelliyor:

“Kaydedilmiş tüm taslaklarınızı kolayca görebilmenizi sağlayarak devam etmekte olan makaralarınızı düzenlemenizi kolaylaştırıyoruz. Hangi taslağı düzenlediğinizden emin değil misiniz? Yakında taslaklarınızı önizleyebilecek, yeniden adlandırabilecek ve önceden planlayabileceksiniz.”

Bu da mobil cihazlarından paylaşım yapan sosyal medya yöneticileri için önemli bir fayda sağlayabilir.

Meta ayrıca bir dizi ton değişimi ve stil de dahil olmak üzere yeni fotoğraf filtrelerini kullanıma sunarken, cihazınızın film rulosundaki arama araçlarına da iyileştirilmiş önizlemeler ve yakınlaştırma ve arama yeteneği de dahil olmak üzere iyileştirmeler ekliyor.

Instagram Yeni İçerik Oluşturma Araçları Kullanıma Sunuyor

Son olarak Meta, Reels içgörüleri için tekrar istatistikleri de dahil olmak üzere bazı güncellemeler sunuyor.

Meta, “Reels Plays” tanımını da güncellediğini ve artık ilk oyunlara ek olarak tekrarları da içereceğini söylüyor. Bunun sonucunda Reels Plays istatistikleriniz artabilir.

Instagram Yeni İçerik Oluşturma Araçları Kullanıma Sunuyor

Eklenen bu yeni araç ve seçenekler, Reels ve Hikaye paylaşımlarının daha fazla etkileşim almasına yardımcı olacak.