Meta, Notlar Özelliğini Messenger'a Getiriyor

Meta, Notlar özelliğini Messenger’a ekliyor.

Bugün Messenger, Instagram’ın Notlar özelliğiyle hemen hemen aynı olan ve Messenger’daki tüm kişilerinizin daha sonra uygulamada görebileceği metin tabanlı istemler yayınlamanıza olanak tanıyan Notlar özelliğini eklediğini duyurdu.

Getirilen bu özelliğin uygulamada daha fazla konuşma ve etkileşim fırsatı yaratması amaçlanıyor.

Meta, Notlar Özelliğini Messenger'a Getiriyor Artık, Messenger gelen kutunuzun üst kısmındaki profil baloncuklarında görünen hikayelerinize ek olarak, kullanıcılar daha sonra uygulama içinde yanıtlayabilecekleri metin notları da ekleyebilecekler.

Notlar, özellikle genç kullanıcılar arasında IG’de sürpriz bir hit oldu. Meta Haziran ayında, önceki üç ay içinde 100 milyondan fazla gencin bir Not paylaştığını bildirirken, gençler de genç olmayan kullanıcıların 10 katı oranında not oluşturuyor.

Meta, Notlar Özelliğini Messenger'a Getiriyor

Son yıllarda genç kitle, Snapchat veya Tiktok’a yöneliyor.

Son yıllarda hem Facebook hem de Instagram genç kitleler tarafından önemini yitirmeye başladı.

Dolayısıyla bu kitlenin ilgisini çekebilecek gibi görünen herhangi bir yeni özellik varsa Meta, Snapchat ya da TikTok’a kaymak yerine daha fazla insanın kendi uygulamalarında paylaşım yapmasını sağlamak umuduyla bunu ikiye katlamak istiyor.

Meta, Notlar Özelliğini Messenger'a Getiriyor

Bu gelişme yaşlı kitleler için çok önemli olmasa da gençler için önemli olabilir. Ve eğer değilse de geliştiricilerin zaman kaybettirmeden uygulamada başka bir etkileşim seçeneği sunarak nispeten düşük maliyetli bir test uygulamalarını sağlıyor.

Messenger’ın Notes özelliği; müzik, GIF, video vb. ekleyemediğiniz için IG’ninkinden daha sınırlıdır. Bununla birlikte, Messenger Notları 24 saat boyunca akış içinde görüntülenecek.