teknofark-oyunda-performansin-ve-rahatligin-adresi-steelseries-arctis-serisi

Oyunda Performansın Ve Rahatlığın Adresi SteelSeries Arctis Serisi! Oyundan keyif almak ve gerçek oyun tutkunlarının her zaman en iyi performansını gösterebilmesi için kendilerine eşlik edecek ekipmanı seçmesi hayati önem taşıyor. Oyunun en heyecanlı ve kritik anlarında üstün performans sergileyen bir ekipman, oyuncunun da performansını en üst seviyeye taşıyor. Kendileri de oyuncu olan ekipler tarafından, esporcu ve diğer oyuncuların üretim aşamalarına dahil edilerek üretilen SteelSeries ürünleri sanal dünyadaki tüm süreci bilerek tasarlanıyor.

Oyunun en önemli parçalarından biri olan oyun içi sesler, başarıyı getirecek hamleler yapabilmenin anahtarı olarak görülüyor. Yeni teknoloji oyunlarda bulunan çok yönlü ve farklı düzeyli seslerin duyabileceği bir kulaklığa sahip olmak oyuncuların performansını artırıyor. SteelSeries ödüllü Arctis, rahatlık, dayanıklılık ve üstün performansı her bütçeye uygun olarak oyunculara sunuyor.

oyunda-performansin-ve-rahatligin-adresi-steelseries-arctis-serisi-1

Arctis 1’de en önemli sesler en önde

SteelSeries’in ödüllü Arctis 7 kulaklığında kullanılan hoparlör sürücülerinin kullanıldığı Arctis 1 kulaklık, serinin fiyat performans yıldızı olarak göze çarpıyor. Ödüllü hoparlörlerinin sunduğu ses kalitesi, oyun esnasında duymanın zor olduğu ince fakat kritik sesleri algılayarak vurguluyor. Böylelikle oyun içi veya sesli sohbet gürültüsü olsa dahi önemli sesleri öne çıkararak dikkatinizden kaçmamasını sağlıyor.

oyunda-performansin-ve-rahatligin-adresi-steelseries-arctis-serisi-2

Acrtis 1’de bulunan Discord sertifikalı ClearCast mikrofonda, uçak gemisi güverte mürettebatı tarafından kullanılan çift yönlü bir tasarım kullanılıyor. Bulunan ortam ne kadar gürültülü olursa olsun, üstün performansı ile sesin temiz ve net iletilmesini sağlıyor. Ayrıca istenildiği zaman çıkarılabilen mikrofon sayesinde hem bilgisayar başında hem de seyahatlerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Çıkarılabilen mikrofonu kulaklığı taşıma sırasında da kolaylık sağlanıyor.

oyunda-performansin-ve-rahatligin-adresi-steelseries-arctis-serisi-3

Uygun fiyat, muhteşem performans

Arctis 1’in güçlendirilmiş çelik takviyeli ayarlanabilir kafa bandı rahatlığının yanında dayanıklılığı ile de dikkat çekiyor. Ayrıca gövdesi üzerinde bulunan kontrol tuşları ile oyundan kopmadan mikrofon açıp kapatmak veya ses kontrollerini yapmak mümkün. Arctis 1, PC, PlayStation, Xbox, Nintendo Switch ve hatta mobil cihaz uyumluluğuna sahip, böylelikle platform fark etmeksizin daima oyunculara eşlik edebiliyor. Bunun yanında Xbox ONE ve Windows 10’da bulunan orijinal Windows Sonic’in 3D uzaysal ses özelliklerine de uygun.

oyunda-performansin-ve-rahatligin-adresi-steelseries-arctis-serisi-4

Rahatlık ve konforun adresi Arctis 3

SteelSeries Arctis serisinin her bir üyesinde performans ve dayanıklılığı bir arada sunuluyor. Serinin bir diğer üyesi Arctis 3, S1 hoparlör sürücüleri oyun, müzik veya film fark etmeksizin dengeli ve temiz bir ses atmosferi oluşturmak üzere tasarlanmış. Oyun içerisindeki sesleri net ve kesintisiz olarak vurgulayarak her an tetikte kalmayı sağlıyor.

oyunda-performansin-ve-rahatligin-adresi-steelseries-arctis-serisi-5Konfor ve rahatlığın öne çıktığı Arctis 3’ün kafa bandı başınızın üzerini sararak ağırlığı rahatça dağıtıyor ve basınç noktalarını ortadan kaldırıyor. Böylelikle dayanıklı olduğu kadar hafif ve rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca esporcular tarafından da onaylanan, atletizm sporcularından esinlenerek üretilen AirWeave kulak yastıkları, sürekli nefes alarak uzun kullanımlarda bile serin ve kuru kalmaya devam ediyor.

oyunda-performansin-ve-rahatligin-adresi-steelseries-arctis-serisi-6

Çoklu platform desteği

Arctis 3, PC, PlayStation, Xbox One, Nintendo Switch, VR ve mobil cihazlarla yani oyun oynayabileceğiniz her platformla uyumlu olarak tasarlanmış. Ayrıca Windows 10 ve Xbox One’da bulunan Windows Sonic ses özelliklerine de uygun. Oyun mikrofonları kötü olmak zorunda değil düşüncesi ile üretilen ve Arctis serisinin imza özelliklerinden olan ClearCast mikrofonlarda kullanılan çift yönlü tasarım ortam gürültüsünü ayırt edebiliyor. En iyi oyun mikrofonu olarak anılan ClearCast mikrofonları ile Arctis 3, nerede olursanız olun stüdyo kalitesinde doğal ve net bir ses iletmenizi sağlıyor. Estetik ve konforu buluşturan Arctis 3’ün farklı beğenilere uygun olarak seçilebilecek beyaz ve siyah renk seçenekleri de bulunuyor.

oyunda-performansin-ve-rahatligin-adresi-steelseries-arctis-serisi-7DTS Headphone:X 7.1 çevresel sesli Arctis 5

SteelSeries’in Arctis serisinin vazgeçilmez üyelerinden Arctis 5 ses kalitesi ve performansında çıtayı biraz daha yukarı taşıyor. Oyun, film, müzik ve diğer her ortamda dengeli ve temiz ses atmosferi oluşturan S1 hoparlör sürücülerine ek olarak Arctis 5’te DTS iş birliği ile oluşturulan özel DTS Headphone:X 7.1 çevresel ses bulunuyor. SteelSeries’in DTS Headphone:X ile ortak olarak Arctis için özel olarak tasarladığı bu algoritma ile sesler kullanıcı bir tüneldeymiş gibi boğuk ve yankılı olarak değil, son derece hassas ve net olarak geliyor. Bu özel algoritma ve teknoloji sayesinde de kulaklarla rakibin konumunu tespit edebilmek ve çevredeki sesleri çok daha iyi ayırt edebilmek oldukça kolaylaşıyor.

oyunda-performansin-ve-rahatligin-adresi-steelseries-arctis-serisi-9

Arctis 5’te de yine Discord tarafından onaylanmış, ortam gürültüsünü engelleyen ClearCast mikrofon bulunuyor. Ayrıca Arctis 5’te bulunan USB ChatMix Kadranı bir kumanda görevi görerek oyun ve sesli sohbet ses dengesini istenildiği zaman kolayca değiştirebilmenizi sağlıyor. Arctis 5’in özel kayak gözlüğü tasarımından ilham alan süspansiyon kafa bandı başınıza kolayca uyuyor ve kendini ona göre şekillendirerek, ağırlığı eşit olarak dağıtıp basınç noktalarını ortadan kaldırıyor. Hava alan AirWave yastıkları ile da her daim kuru ve serin bir kullanım sunuyor.

oyunda-performansin-ve-rahatligin-adresi-steelseries-arctis-serisi-8

16,8 milyon renk, sayısız özelleştirme

Arctis 5’te bulunan Prism RGB ışıklandırma, seçebileceğiniz 16,8 milyon renk sunarak istenildiği gibi kişiselleştirilebiliyor. Arctis 5 ile özel renk geçişleri ve efektler oluşturulabiliyor veya tüm SteelSeries ekipmanları Prism Sync ile birbirine bağlanabiliyor. Ayrıca Arctis 5’in her zevke uygun siyah ve beyaz renkli farklı gövde tasarımları da bulunuyor.

Günümüzde oyunlar yalnızca iyi vakit geçirmek ve eğlenmek üzere değil, espor arenalarında performans, rekabet ve başarıyı yakalamak için de oynanıyor. Oyuncular ise uzun oyun seanslarına yıllar boyu eşlik ederek hem konfor ve dayanıklılık sunacak hem de oyun performansını artıracak ekipmanlara ihtiyaç duyuyor. SteelSeries de oyun dünyasının en önemli parçası olan oyuncuların istek ve ihtiyaçlarına özgü ekipmanlarını oyuncular için üretiyor. Oyuncuların ihtiyaç ve isteklerini ek olarak dayanıklılık ve performansı ödüllü Arctis kalitesiyle birleştirerek kullanıcılara sunuyor. Oyunun ruhunu yakalayan tasarımları ile SteelSeries, profesyonel arenada esporcuların kullanırken en çok ödül parası kazandığı marka olmanın haklı gururunu yaşıyor.