teknofark-pearl-abyss-kore-oyun-endustrisinin-en-buyuk-sanat-merkezini-kuracak

– 5000 metrekarelik Pearl Abyss Sanat Merkezi, gelecek yılın ilk yarısında kurulacak

– Black Desert  IP ve yeni oyunların gelişmiş teknolojisi için yeni üs

– Kore’nin en büyüğü, 9 metre zemin yüksekliği ve sütunsuz alan ile inşa edilecek yeni mocap stüdyosu

Pearl Abyss bugün oyun teknolojisi ve tasarım araştırmaları konusunda uzmanlaşmış yeni bir bina olacak “Pearl Abyss Sanat Merkezi” kurma planını açıkladı.

Geniş Arazi Üzerinde Son Teknoloji Tesis 

Pearl Abyss, 5000 metrekarelik (1600 metrekarelik tesis alanı) brüt zemin alanına sahip beş katlı bir bina inşa etmek için 30 milyar Won (yaklaşık 227 milyon Türk Lirası) yatırım yapıyor. Anyang şehrindeki Pyeongchon semtinde, 2022 yılının ilk yarısında açılması planlanan tesis, Kore oyun endüstrisinin en büyük sanat merkezi olacak.

pearl-abyss-kore-oyun-endustrisinin-en-buyuk-sanat-merkezini-kuracak-1

Pearl Abyss Sanat Merkezi, çelik kafes kirişlerle yapılandırılmış büyük bir sütunsuz alan olarak inşa edilecek ve yeni bir motion capture stüdyosu da dahil olmak üzere farklı bölümlerden oluşacak. 1000 metrekarelik stüdyo, 9 metrenin üzerinde tabandan tavana yüksekliğe ve 150 adet hareket yakalama kamerasına sahip olacak ve böylelikle daha fazla alana erişim ile daha çeşitli ve verimli motion capture çekimlerine olanak tanıyacak.

Pearl Abyss, kendi yüksek kaliteli motion capture stüdyosunu, 3D tarama stüdyosunu ve Foley kaydı için donatılmış ses stüdyosunu işleterek oyun teknolojisine aktif olarak yatırım yapıyor. Black Desert IP, Pearl Abyss’in kendi tescilli motoruyla inşa edildi ve küresel pazarda büyük başarılar elde etti. Şirket ayrıca oyun kalitesi ve hizmet yetenekleri, gerçekçi 3D grafikleri, olağanüstü illüstrasyonları ve eylemleri ile de takdir topladı.

pearl-abyss-kore-oyun-endustrisinin-en-buyuk-sanat-merkezini-kuracak-2

Yeni Merkezin İnşası Devam Ediyor 

Sanat Sektörü Bölüm Başkanı Jeakwon Kim, “Sanat merkezi aracılığıyla daha gerçekçi ve sinematik oyunlar yaratmayı planlıyoruz” dedi. “Yeni sanat merkezi, Pearl Abyss’in Crimson Desert, DokeV ve PLAN 8 gibi yeni oyunlarının yanı sıra Black Desert IP’nin kalitesini artırmak için kullanacağı teknolojik olarak gelişmiş bir üs olacak” diye ekledi.

pearl-abyss-kore-oyun-endustrisinin-en-buyuk-sanat-merkezini-kuracak-3

Öte yandan Pearl Abyss’in yeni merkezinin de Gwacheon Knowledge Information Town’daki inşasına devam ediliyor ve 2022’de tamamlanması bekleniyor. Pearl Abyss’in yeni ofis binası, 5’i yer altında olmak üzere 15 katlı olacak ve daha ileri seviyede oyun geliştirme ve iş verimliliğini artırmak için bir ortam sağlayacak.