teknofark-performans-ve-dayanikliligin-yeni-adi-steelseries-prime-serisi

Performans Ve Dayanıklılığın Yeni Adı Steelseries Prime Serisi! Esporcuların birlikte en çok ödül kazandığı çevre ekipmanları üreticisi SteelSeries, oyuna ve espora değer katmaya devam ediyor. SteelSeries yeni Prime serisini esporcuların kazanma tutkusundan ilham alarak espor için özel olarak tasarladı.

SteelSeries, espor ve esporcular için ekipman üretebilmenin yalnızca oyunun doğasını tanımakla mümkün olduğunu biliyor. Yeni Prime serisi için de tüm odağını oyunu kazanmak için oynayan esporcuların ihtiyaçlarına çeviriyor. SteelSeries, yetenekli ellerde harikalar yaratan Prime serisinin tasarım ve üretim aşamalarına gerçek oyuncuları, esporcuları bu yüzden dahil ediyor. Yüzlerce esporcunun ihtiyaç ve geribildirimleri ile şekillenen Prime serisi, kazanmak için neye ihtiyacınız varsa onu sunmak için üretiliyor.

performans-ve-dayanikliligin-yeni-adi-steelseries-prime-serisi (7)

Arctis’in en yenisi

Yeni Prime serisi SteelSeries kalitesi ile üretilen üç farklı oyuncu faresi ve bir adet kulaklıktan oluşuyor. Seride, SteelSeries’in imza kulaklık sersi Arctis’in en son modeli Arctis Prime da yer alıyor. Oyun sırasında takım arkadaşları ile iletişimde olmak veya oyunun kaderini değiştirecek öneme sahip sesleri tüm ayrıntısı ile duymak Arctis Prime ile mümkün. Yüksek yoğunluklu mıknatıslara sahip üst sınıf hoparlör sürücüleri ile Arctis Prime, standart kulaklıkların iki katını da aşarak 40.000 Hz’e kadar olan sesleri netliğini bozmadan artırıyor. Böylelikle oyun içinde ne oluyorsa rahatlıkla duyulabiliyor. Ayrıca Arctis Prime’ın ses sürücüleri maksimum detay ayrımı için kalibre edildiğinden, sesin geldiği yön ve mesafe gibi tüm işaretleri rahatlıkla ayırt edilebiliyor.

performans-ve-dayanikliligin-yeni-adi-steelseries-prime-serisi (1)

Kulaklık ile geçirilen zaman arttıkça, kulaklığın sağladığı rahatlığa verilen önem de bir o kadar artıyor. Arctis Prime üzerinde bulunan birinci sınıf yumuşak suni deri kulaklık pedleri, uzun süren konfor ve ses yalıtımı için özel olarak tasarlandı. Hafif alüminyum alaşımlı çelik konstrüksiyon kafa bandı ile de ek ağırlıklardan kurtulurken sağlamlıktan ödün vermiyor, zaman içerisinde oluşan aşınma ve yıpranmalara karşı direnci maksimumda tutuyor. Ayrıca Arctis Prime, gürültü engelleme özelliği ile dış sesleri minimuma indirerek tüm odağın olması gereken yerde, yani oyunda kalmasını kolaylaştırıyor.

performans-ve-dayanikliligin-yeni-adi-steelseries-prime-serisi (2)

Gemilerin üstün teknolojisi Arctis Prime’da

Oyuncuların favori iletişim platformu Discord tarafından da onaylanmış ClearCast mikrofonu, gürültü engellemek için gemi mürettebatlarının da kullandığı çift yönlü tasarımı kullanıyor. Çevredeki gereksiz seslerden arındırarak sesinizi olması gerektiği gibi net ve tertemiz ileten Arctis Prime, takımı ile iletişimin hiç kopmamasını sağlıyor.

Arctis Prime’ın gövdesi üzerinde bulunan kumandalar dilediğiniz anda kolayca ses ayarı yapabilmeyi ve mikrofon iletişimini açıp kapatabilmeyi mümkün hale getiriyor. Böylelikle oyunun en karmaşık yerinde bile kabloların karışma riski olmadan veya iki eli de kulaklık ayarı için meşgul etmeye gerek kalmadan istenilen ayar yapılabiliyor. Ayrıca 3.5 mm ayrılabilir kablosu ile kolay taşıma ve hasara karşı koruma sağlıyor. Arctis Prime PC, XBox, PlayStation ve Switch gibi farklı platformlara uyumlu olduğu için de universal olarak kullanılabiliyor.

performans-ve-dayanikliligin-yeni-adi-steelseries-prime-serisi (9)

Fare teknolojisinde bir devrim

Prime serisinin 3 farklı oyuncu faresinin her biri eşsiz SteelSeries teknolojisi ile donatılırken birinci sınıf sensör özellikleri ve kablosuz seçeneği sunuyor. Prime serisi farelerde bulunan yeni Optik Manyetik anahtarlar performans ve dayanıklılık konularında devrim niteliği taşıyor. Prestij Optik Manyetik anahtarlar kuantum hızında tepkiler vererek asla oyuncunun hızından geri kalmıyor. Sıradan fare mekanizmalarından farklı bir teknoloji olan Prestij OM (Optik Manyetik) anahtarlar, özel olarak öğütülmüş bir neodimiyum mıknatısı tarafından yerinde tutulan çelik bir burulma yayı kullanıyor. Bu eşsiz teknoloji Prime serisini sınıfındaki tüm rakiplerinden beş kat daha dayanıklı hale getiriyor.

performans-ve-dayanikliligin-yeni-adi-steelseries-prime-serisi (3)

Prestij Optik Manyetik anahtarlar her tıklamadan sonra aynı dirençte bir gevşeme kuvveti ile eski haline dönebiliyor. Rakiplerinden farklı olarak zaman içerisinde eskiyip etkisini kaybetmeyen Prime serisi fareler, ilk tıklamada da yüz milyonuncu tıklamada da aynı hissiyatı ve performansı alabilmeyi vadediyor.  Prime serisinin hızına hız katan kızılötesi giriş ışığı, tıklama yapıldığı anda burulma yayı tarafından kırılarak eşsiz bir tepkime süresi gösteriyor. Dış gövdeleri yeni mat polimer ile kaplı olan Prime fareler, elden kayma ve kaçma ihtimalini ortadan kaldırıyor, tutuş rahatlığı sağlıyor. Ayrıca yeni mat polimer malzeme dayanıklı olmasının yanı sıra kolaylıkla temizlenebiliyor.

performans-ve-dayanikliligin-yeni-adi-steelseries-prime-serisi (5)

Kablo ile de özgür: Prime ve Prime+

Prime serisinin kablolu iki modelinden biri olan Prime, yalnızca 69 gram ağırlığa sahip. Birinci sınıf True Move Pro sensörü ile donatılan Prime, 18,000 CPI, 450 IPS ve 50G ivme ile hareket ediyor. SteelSeries True Move sensörleri sayesinde 1’e 1 izleme performansına sahip Prime, siz nereye götürürseniz tam olarak oraya ilerliyor.

performans-ve-dayanikliligin-yeni-adi-steelseries-prime-serisi (10)

Yeni nesil örgü kablo ile donatılan ve karışma, katlanma, takılma gibi riskleri minimize eden Prime serisinin kablolu bir diğer modeli olan Prime+ modeli ise yalnızca 71 gram ağırlığa sahip. Sahip olduğu True Move Pro+ sensörü ile Prime+, yüzey üzerinde değilken, belli bir yüksekliğe kadar algılamaya devam ediyor. Böylece anlık olarak yerle temasını kaybetse bile farenin kusursuz performansını sürdürmesini sağlıyor.

Prime serisinin kablolu modellerinde hareket kapasitesini en üst seviyeye çıkarmak için özel olarak tasarlanan süper esnek ve hafif örgü kablo, özgürce hareket edebilmeyi kolaylaştırıyor.

performans-ve-dayanikliligin-yeni-adi-steelseries-prime-serisi (6)

Eşsiz batarya gücü

Prime serisi, gücü ve dayanıklılığı bir araya getirirken kablosuz performans özgürlüğü de sunuyor. Serinin kablosuz modeli olan Kablosuz Prime, diğer modellerin sahip olduğu tüm özelliklere ek olarak sınıfının en iyi batarya performansına sahip. Tam şarjlı iken 100 saat üzerinde oynama süresine ek olarak hızlı şarj özelliği de bulunuyor. Her bir ayrıntısı oyun ve oyuncular düşünülerek incelikle tasarlanmış Prime serisinin kablosuz faresinin 80 gram ağırlığı bulunuyor. Sahip olduğu True Move Air sensörü de 18,000 CPI, 400 IPS ve 40G ivme ile kusursuz ve profesyonel performansı kablosuz olarak sunuyor.

performans-ve-dayanikliligin-yeni-adi-steelseries-prime-serisi (4)

SteelSeries her an oyunu düşünüp, galibiyetten vazgeçemeyen gerçek oyuncuların performansını maksimuma çıkaracak donanımı onlara Prime serisinde sunuyor. Çünkü kendileri de oyuncu olan ekipler tarafından üretilen her SteelSeries ekipmanı oyunu daha ileriye taşımayı hedefliyor!

performans-ve-dayanikliligin-yeni-adi-steelseries-prime-serisi (8)