TikTok Openhouse AR Vitrin Etkinliğini Duyurdu

TikTok 12 Aralık’ta AR geliştirme araçlarını sunduğu çeşitli oturumların yer alacağı bir “Openhouse” etkinliği düzenliyor. Bu etkinlikle birlikte AR geliştirme unsurlarının yeni ve sanal bir vitrinine ev sahipliği yapıyor.

TikTok’un Effect House AR oluşturma platformu, herkesin gelişmiş AR oluşturma araçlarını denemesine ve uygulama içinde kendi etkileşimli dijital deneyimlerini oluşturmasına olanak tanır. Openhouse etkinliği, Effect House platformundaki en son ilerlemeler ve gelişmeler hakkında bilgi verirken, aynı zamanda en son güncellemelerini kullanarak nasıl oluşturulacağına dair derinlemesine genel bakışlar sunacak.

TikTok Openhouse AR Vitrin Etkinliğini Duyurdu

Bu etkinlik şu şekilde tanıtıldı:

“Bu sanal etkinlikte size Effect House’un en yeni özelliklerini ve TikTok efektlerini kullanarak nasıl interaktif hikayeler yaratabileceğinizi, anlatabileceğinizi ve dünya çapında milyonlara ulaşabileceğinizi göstereceğiz. İster bir TikTok efekti meraklısı, ister bir marka pazarlamacısı veya bir AR tasarımcısı olun, sizin için heyecan verici bir dizi oturum ve atölye çalışmamız var.”

Snapchat’in “Lens Fest “inde olduğu gibi, TikTok da AR oluşturma güncellemelerini ve yeniliklerini sergilemek istiyor. Bu da uygulamada, içerik oluşturma yönünde daha fazla ilham vermesi amacında izlemeye değer olabilir.

TikTok Openhouse AR Vitrin Etkinliğini Duyurdu

AR teknolojisi zaman içinde daha büyük bir önem kazanacak.

Meta, Apple ve diğer markalar kendi AR gözlüklerini geliştirirken, sonunda insanların gerçek dünya perspektiflerine dijital efektler yerleştirmelerini sağlayacak. Bunun sonucunda etkileşimli, ilgi çekici ve eğlenceli içerik için yepyeni bir fırsat yelpazesi açacaktır.

TikTok da AR teknolojisine pazarlama planında daha fazla öncelik vermeye başladı. AR araçlarının daha kolay erişilebilir ve daha kolay oluşturulabilir hale gelmesiyle, seçenekler artıyor.