TikTok Yaratıcı Kartları Tanıttı

TikTok Yaratıcı Kartları Tanıttı! İşletmenizi tanıtırken TikTok klipleri için fikirler bulmakta zorlanıyor musunuz? Tanıtılan bu yeni özellik bunun için yardımcı olabilir. TikTok, potansiyel içerik fikirleri üzerinde düşünmenize yardımcı olmak için tasarlanmış basit, veri destekli istemler olan yeni bir Yaratıcı Kart serisi başlattı.

TikTok’un Yaratıcı Kart destesi, topluluk büyümesi, içerik oluşturucu araçları, trendler ve hikaye anlatımı ipuçlarına dayalı belirli istemler de dahil olmak üzere ilham notları sunacak.

TikTok Yaratıcı Kartları Tanıttı

TikTok’un “içeriğinizi taze tutmanıza ve bayatlamaktan kaçınmanıza yardımcı olacağını, bu da mevsimlik ürünlere ve hediye fikirlerine dikkat çekmenize yardımcı olabileceğini” söylediği 100’den fazla dijital kart var. Kartlara tek tek dokunabilir ya da eğlencesini kaçırmak istiyorsanız hepsine birden göz atabilirsiniz.

Fikir edinmek için 100’den fazla dijital kart arasında gezinebileceksiniz.

Bu yeni özelliği keşfetmek isteyen içerik oluşturucuların erişim için kaydolmaları gerekecek. Erişim sağlandıktan sonra, fikir edinmek için 100’den fazla dijital kart arasında gezinebileceksiniz.

Hangi içerik oluşturma alanında yardım istediğinize bağlı olarak, TikTok Yaratıcı Kartları kategorilere ayrılıyor:

  • Topluluk: Bu içgörüler, içerik oluşturucuların müşteri sadakati oluşturmak için kitleleriyle aktif olarak etkileşim kurmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Örnekler arasında müşteri referanslarının entegre edilmesi ve kullanıcı yorumlarına dayalı içerik oluşturulması yer alır.
  • Edutainment: Bu kategori, ürünleri sergilemenin, öğrenilen dersleri paylaşmanın ve teklifleri tanıtmanın yaratıcı yollarını içerir.
  • İçerik Oluşturucu Araçları: İçerik oluşturucu araçları kategorisi, hikaye anlatımı ve yeşil ekran konseptlerinden müzik ve altyazı eklemeye kadar, içerik oluşturucuların görüntülemeleri artırması ve beğenilirliği geliştirmesi için çeşitli yolları araştırıyor.
  • Trendler: Bu kartlar, içerik oluşturucuların trend olan meme ve hashtag’lerde nasıl yer alacakları konusunda beyin fırtınası yapmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
  • Hikaye Anlatımı: Bu son kategori, içerik oluşturucuların işletmelerinin yolculuğunu ve karşılaştıkları zorlukları anlatmak için kullanabilecekleri farklı yaklaşımları araştırıyor.

TikTok Yaratıcı Kartları Tanıttı

Basit bir konsept gibi görünse de kullanışlı birçok ipuçları var. Pek çok kullanıcı hala TikTok’ta etkileşimini arttırmanın ve kendini tanıtmanın bir yolunu bulmaya çalışıyor. Bu kartlar sayesinde takip edebileceğiniz birçok yola sahip olabileceksiniz.