TikTok Yeni Bir Kullanıcı Arayüzü Ekliyor

TikTok Yeni Bir Kullanıcı Arayüzü Ekliyor! TikTok, algoritmalarını yönlendirmeye yardımcı olmak için yeni konuşma arayüzü ekliyor.

ChatGPT’nin etkisi arayüzün ötesine uzanmakta ve giderek artan sayıda platform, artık birçoğunun gelecek olarak gördüğü, gelişen alışkanlık eğilimlerine uyum sağlamak için sistemlerine daha fazla diyaloğa dayalı kullanıcı arayüzü öğesi entegre etmeye çalışmakta.

 

TikTok Yeni Bir Kullanıcı Arayüzü Ekliyor

TikTok, getirdiği bu yeni özellikle birlikte artık akışta neyi daha fazla veya daha az görmek istediğinize dair konuşmaya dayalı rehberlik girmenize olanak tanıyan yeni bir “Akışı Özelleştir” seçeneği sunacak.

Hatta belirli bir süre boyunca size farklı içerikler göstermesini bile isteyebilirsiniz. Bu süreç, kullanıcıların yalnızca uygulama içi etkileşim tetikleyicilerine güvenmek zorunda kalmadan neyi tercih ettikleri konusunda daha spesifik olmalarını kolaylaştırmayı amaçlamakta.

TikTok Yeni Bir Kullanıcı Arayüzü Ekliyor

Sosyal medya kullanıcılarının büyük çoğunluğu hiçbir zaman paylaşım yapmıyor.

Araştırmalar, sosyal medya kullanıcılarının büyük çoğunluğunun hiçbir zaman paylaşım yapmadığını gösteriyor. Bu da uygulama içi etkileşimin büyük kısmının sesli bir azınlık tarafından yönlendirildiği, ancak her zaman genel kullanıcılar için temel eğilimlerin göstergesi olmadığı anlamına geliyor.

Bu nedenle, içeriği okumak için harcanan gerçek zaman daha iyi bir gösterge ve bunun gibi gösterge niteliğindeki etkileşim ölçümleri, daha fazla yanıt ve paylaşıma yol açan şeylerin aksine, algoritmalarını yönlendirmek için sosyal platformların yavaş yavaş yöneldiği bir yer oldu.

TikTok Yeni Bir Kullanıcı Arayüzü Ekliyor

ChatGPT’nin diyaloğa dayalı kullanıcı arayüzü, kullanıcıların akış içi deneyimlerini iyileştirmek için daha az teknik sorgular girmelerine olanak tanıyor. Tiktok’a getirilen bu yeni özellik, insanların uygulamada göreceği içeriklerde söz sahibi olabilmelerinden dolayı kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayacak.

Sosyal medya platformları, gelişen kullanıcı davranışlarıyla birlikte, diyaloğa dayalı kullanıcı arayüzlerini uygulamalara entegre edilmeye başladı. Artık görmek istediğiniz spesifik içerikler ile daha kolay karşılaşabileceksiniz.