X Videoları Gömme Seçeneği Ekliyor

X Videoları Gömme Seçeneği Ekliyor! Gömeceğiniz postta yalnızca videoyu (veya GIF’i) sayfanıza yerleştirmeyi dilerseniz, bu şekilde görünecek:

Bu seçenek, X kaynaklı videoyu sayfanızda sergilerken oluşan düzen karmaşasını önleyerek eklemenin yararlı bir yolu olacak.

Web sayfanıza, X’de yer alan bir postu gömdüğünüzde postun içeriği, paylaşımı yapan kişini profili gibi bir sürü kısım ekranda gözüküyordu. Oluşan bu karmaşanın sayfanızda bulunmasını istemiyorsanız artık bir seçeneğiniz var.

İlk öncelikle her gömmek istediğiniz videoda yaptığınız gibi post menüsünde yer alan üç noktaya basın. Ardından “Embed Video” seçeneğine basın.

X Videoları Gömme Seçeneği Ekliyor

Sonrasında yeni bir sayfayla karşılaşacaksınız. Burada yer alan kısımda size iki seçenek sunuluyor. Dilerseniz içeriğin içinde yer alan tüm kısımlarla (profiliniz, metininiz vb.) veya sadece görseliyle birlikte gömebileceksiniz.

Bu özellik markaların platformda daha az görünür olmasına sebep olabilir.

Ancak olumlu yönleriyle birlikte bahsetmeye değer bazı olumsuzluklar da var. Bu olumsuzluklar arasında markaların platformda daha az görünür olması sayılabilir.

Gömülü ve post çerçevesi olmadan paylaşılan görseller, ekranda sadece ilgili görseli göstermesinden kaynaklı olarak, paylaşım yapan kişiyi ve post içeriğinde ne yazdığını göremiyoruz. Bu sebeple markaların daha az görünür olması olumsuz sonuçlar doğurabilir.

X Videoları Gömme Seçeneği Ekliyor

X Videoları Gömme Seçeneği Ekliyor! Fakat artık gömülen videolarda yer alan karmaşadan kurtulma seçeneğine sahibiz. Sunulan bu seçenek çoğunlukla markaları etkileyecek gibi görünüyor.